17 Gru 2019

W ubiegłą niedzielę (15.12) w Ośrodku Kultury w Zawidowie odbył się coroczny Koncert Bożonarodzeniowy. Było pięknie, smacznie i bardzo nastrojowo.

Smacznie, pięknie i nastrojowo - tak właśnie można podsumować to, co działo się podczas tegorocznego Koncertu Bożonarodzeniowego. W holu Ośrodka Kultury pojawiły się pyszne dania, wypieki i ozdoby bożonarodzeniowych stołów, a na scenie trwały występy artystów, którzy swoim repertuarem kolęd oraz znanych i lubianych utworów bożonarodzeniowych wprowadzili publiczność w świąteczny nastrój.

Koncert rozpoczął burmistrz, Robert Łężny oraz dyrektor Ośrodka Kultury, Konrad Tkaczyk składając zgromadzonej w sali widowiskowej publiczności świąteczne życzenia. W tym roku po raz pierwszy w trakcie akademii wręczono nagrodę pn. "Anioł Zawidowa", która będzie corocznym wyróżnieniem dla ludzi, organizacji lub stowarzyszeń, które w sposób szczególny wpisują się w obraz Zawidowa, czyniąc coś dobrego dla innych.- Chcemy za pomocą tej statuetki podziękować ludziom za niesienie bezinteresownej pomocy, za życzliwość, dobre serce i cały wachlarz działań, który służy innym ludziom. Przez cały rok będziemy szukać takich aniołów, by zawsze w okresie świąt Bożego Narodzenia móc im podziękować - akcentował gospodarz Miasta. 

Pierwszymi laureatami zostali zawidowscy harcerze. Nagrodę odebrali ich opiekunowie Jerzy Stankiewicz i Kamila Jabłońska.

- Nasi harcerze w deszczu zbierali słodycze dla dzieci z zaniedbanych rodzin, a jak trzeba było posprzątać miasto pierwsi sygnalizowali pomoc. Każda uroczystość miejska odbywa się przy ich aktywnym udziale, dokarmiają głodne zwierzaki i uczą nas empatii i wrażliwości. Pięknie im dziękujemy!

Po części oficjalnej trzygodzinny koncert rozpoczęli Jasełkami najmłodsi, czyli przedszkolaki z gr. IV, następnie na scenie pojawiły się starsze koleżanki i koledzy ze szkolnego kółka teatralnego w swoim autorskim przedstawieniu pt. "Gdy Bóg jeździł koleją". Natomiast najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne usłyszeliśmy w wykonaniu Zespołu „Jarzębina” oraz wychowanków ze Studia Piosenki Magdy Januszkiewicz.

Pomiędzy występami w pięknych strojach i w świątecznym układzie zaprezentowały się zawidowskie gimnastyczki pani Małgorzaty Niedźwieckiej. 

W tradycję koncertu wpisał się także kiermasz ozdób świątecznych i potraw wigilijnych. Panie z zespołu Jarzębina przygotowały przepyszne potrawy wigilijne. Harcerze czekali z gorącą czekoladą, piernikami oraz stroikami, a Rada Rodziców Szkoły Podstawowej tradycyjnie z mnóstwem pysznego ciasta oraz ręcznie wykonanych ozdób choinkowych. Dużą popularnością cieszył się bezalkoholowy grzaniec.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym pięknym koncercie oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!