Artykuły
31 Gru 2019

OSA, czyli Otwarta Strefa Aktywności powstała przy ulicy Cichej w Zawidowie. Jest to siłownia plenerowa wyposażona w 6 urządzeń do ćwiczeń fitness oraz strefę relaksu. Do dyspozycji mieszkańców i gości są także stojaki na rowery, ławki oraz dwa stoły do gry; w tenisa stołowego i w piłkarzyki.

Strefa aktywności przy ulicy Cichej powstał na dotychczas niewykorzystywanej działce. Teraz na placu, który wcześniej przygotowano pod inwestycję, znajduje się zestaw urządzeń do ćwiczeń tj.: orbitrek, wioślarz, biegacz, wahadło, urządzenie do wyciskania siedząc, 1 koło TAI Chi duże, zewnętrzny stół do tenisa stołowego oraz zewnętrzny stół do gry w piłkarzyki, ławki parkowe i stojaki na rowery.

Otwarta Strefa Aktywności jest miejscem ogólnodostępnym, a korzystanie z urządzeń jest bezpłatne.

Na nową strefę aktywności Zawidowie Urząd Miejski pozyskał dofinansowanie w wysokości 25 tysięcy złotych z Ministerstwa Turystyki i Rekreacji w ramach Programu małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. Całościowy koszt inwestycji to: 66.328,98 zł.

 

 

 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!