Artykuły
06 Cze 2018

Rozpoczęta pracami studialnymi w grudniu 2017 r. kampania promocyjna Miasta Zawidów, mająca swoje podstawy w grafice herbu ma być działalnością stałą. W zależności od tempa i kierunków rozwoju przewiduje się jej kolejne elementy sukcesywnie w kolejnych okresach.

Czasem szczególnym kampanii jest okres luty 2018 – luty 2020, który traktujemy jako wyjątkowo intensywny, w związku z koniecznością popularyzacji haseł kampanii, upowszechnieniu jej idei, zapoznania wszystkich grup społecznych mieszkańców z hasłami i kierunkami pracy. Stąd na wspomniany okres przygotowane są comiesięczne (najważniejsze w kolejnych miesiącach) przedsięwzięcia. Niektóre z nich będą finalizowane po kilku tygodniach czy miesiącach (koncerty, wystawy), inne mają mieć charakter pracy stałej (akcja „Szukamy aniołów”). Jeszcze inne mogą być – o ile osiągną oczekiwany poziom powszechności i popularności – ponawiane (np. „sms do mojego Anioła”).
Harmonogram nie ma charaktery dokumentu „zamkniętego” – w zależności od inicjatyw i nowych pomysłów animatorów i uczestników akcji będzie on na bieżąco uzupełniany. Sukcesywne informacje o kolejnych przedsięwzięciach kampanii promocyjnej będą publikowane na FB i stronie internetowej Miasta Zawidów.
I tak:
LUTY 2018
- organizacja plebiscytu – zaproszenie profesjonalnych grafików do złożenia projektów logo przedsięwzięcia, organizacja i rozstrzygnięcie plebiscytu,
- „SMS do mojego Anioła” – konkurs sms-owy przewidziany dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i gimnazjum.

MARZEC 2018

- upowszechnienie idei kampanii promocyjnej w periodyku „Echa Izerskie” przez rozmaite publikacje w wydaniu marzec 2018,
- „Anioły w przedszkolu” – rozmowa dziennikarska z podopiecznymi przedszkola w Zawidowie, publikacja gazetowa oraz w Internecie,
- konkurs w szkole podstawowej – kreacje wizerunków aniołów przez poszczególne klasy.

KWIECIEŃ 2018
- wprowadzenie do obiegu pieczęci ozdobnej z logo akcji promocyjnej,
- wprowadzenie do obiegu tzw. znaczka pocztowego „personalizowanego” z logo akcji promocyjnej o wartości nominalnej „1 cherubin”.
- podjęcie negocjacji z Pocztą Polską S.A. nt. możliwości emisji karty pocztowej – całostki filatelistycznej – „Zawidów – miasto anioła”.
- powołane zostanie grono inicjatywne działań promocyjnych, które wyłoni (wskaże) „kolegium aniołów”, jakie będzie w przyszłości odpowiedzialne za dokonywanie ocen związanych z prowadzeniem i kolejnymi etapami akcji, w tym symbolicznych nagród,
- nawiązanie kontaktu z lokalnymi mediami, aby na bieżąco – sukcesywnie przekazywać informacje o postępach w promocji.

MAJ 2018
- zaproszenie do konkursu (rozstrzygnięcie po wakacjach) pod hasłem „Każdy ma swojego anioła” – poszukiwania najpiękniejszych, najbardziej oryginalnych i niespotykanych wizerunków aniołów, zaproszenie do przesyłania zdjęć, które będą publikowane na stronie internetowej Miasta. W ramach podsumowania konkursu – plebiscyt i wyłonienie trójki osób, których anioły zyskały największą przychylność głosujących, upominki dla zwycięzców,
- zaproszenie rzemieślników w Zawidowie i na Pogórzu Izerskim, by zaproponowali „anielską pamiątkę” gadżet, który będzie się kojarzył z kampanią promocyjną Zawidowa (poduszki, przytulanki, itp.),
- wprowadzenie do obiegu tzw. znaczka pocztowego „personalizowanego” z logo akcji promocyjnej o wartości nominalnej „2 cherubiny”.

CZERWIEC 2018
- podjęcie inicjatywy dot. stworzenia „aleja aniołów” – terenu zielonego w granicach miasta, w którym są możliwe nasadzenia krzewów, kwiatów i drzew. Nasadzenia dokonywaliby rodzice noworodków, klasy szkolne i grupy przedszkolne pod opieką pedagogów, inni mieszkańcy, którzy w ten sposób chcieliby uczcić ważne dla siebie wydarzenia lub jubileusz. Teren wytyczy i zasady nasadzeń opracuje referat inwestycji i mienia komunalnego. Zasady nasadzeń zostaną tak opracowane, czynności z tym związane mogły być dokonane z uwzględnieniem cech charakterystycznych roślin, to znaczy we właściwym momencie okresu wegetacyjnego. Możliwe jest, że w okresach właściwych dla nasadzeń drzew sadzonki zostaną zakupione ze środków budżetowych gminy, oficjalne otwarcie „Alei aniołów” zostanie dokonane jesienią 2018.
- zakup dużej chodzącej maskotki anioła, która utrwalałby przesłanie kampanii, będąc jednocześnie wizytówką miasta w trakcie miejskich imprez, szklonych eventów, sportowych turniejów et.
- „O Michale, który od wieków strzeże spokoju pewnego miasteczka” to początek bajki, której głównym bohaterem jest Michał, anioł z zawidowskiego herbu. To zalążek pomysłu na całą serię opowiastek o aniele, który opowiada dzieje Zawidowa dwóm skrzatom. Bajki powstaną w oparciu o elementy historii miasta i poza postacią anioła Michała Archanioła przybliżą dzieciom dzieje miasta, sylwetki dawnych mieszkańców, charakterystyczne miejsca i punkty w krajobrazie miasta. Zawidowskie bajki dla najmłodszych zostaną napisane specjalnie na potrzeby akcji promocyjnej Zawidowa.

LIPIEC/SIERPIEŃ 2018
- zespół inicjatywny zawiązany w kwietniu określi zasady nagradzania honorowego osób, które w różny sposób przyczynią się do promocji Zawidowa, bądź ze względu na szczególne cechy swoich osobowości, wrażliwości i empatii zasługują na nadanie im tytułów honorowych w ramach tego przedsięwzięcia, w tym „certyfikat anioła” oraz – przyznawany jeden raz w roku – symbolicznej nagrody „Anioł Zawidowa”.

WRZESIEŃ 2018
- w ramach „Dni Zawidowa” (niekoniecznie w okresie trwania „Dni”) zostanie zorganizowany koncert „piosenki anielskiej”, do którego zostaną zaproszone zespoły profesjonalne (w tym reprezentujące Filharmonię Dolnośląską w Jeleniej Górze), ale przede wszystkim amatorskie oraz soliści – amatorzy piosenkarze, do których w okresie wakacji zostanie skierowane zaproszenie do udziału w koncercie.
- W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania (29.09.) w Szkole Podstawowej w Zawidowie odbędzie się akcja w ramach, której lokalni samorządowcy przeczytają dzieciom zabawne opowieści z cyklu Klub Anioła Stróża.

PAŹDZIERNIK 2018
- przygotowane zostanie wydawnictwo, adresowane do dzieci przedszkolnych „Kolorowanki anielskie”, książeczka rysunków do samodzielnego kolorowania. Kolorowanki zostaną uzupełnione „bajkami o aniołach”, napisanymi specjalnie dla akcji promocyjnej Zawidowa,
- warsztaty witrażu – „Anioły w oknach”
- prelekcja dotycząca aniołów w sztuce sakralnej Pogórza Izerskiego.

LISTOPAD 2018
- przygotowane zostaną granicznie personifikowane karty pocztowe, bożonarodzeniowe, z rysunkami aniołów do samodzielnego kolorowania przez dzieci z przedszkola i klas I – III szkoły podstawowej. „Karty” zostaną rozdane dzieciom, wydrukowana będzie w nich treść życzeń, natomiast samodzielną pracą dzieci będzie naniesienie barw na wydrukowane tam rysunki czarno-białe
- turniej teatrzyków dziecięcych (przygotowanie własnych spektakli lub/i zaproszenie teatrzyków dziecięcych ze spektaklami „anielskimi” z innych gmin Pogórza Izerskiego, np. Wlenia.

GRUDZIEŃ 2018
- warsztaty „Wypiekamy anioły” – nauka wypiekania i zdobienia pierników, prowadzone przez mieszkańców lokalnych rzemieślników Mikułowej, bądź inną osobę
- organizacja kiermaszu rękodzielników izerskich „prezent z aniołem” – wyroby rękodzielnicze zdobione motywem anioła.

STYCZEŃ 2019
- Festiwal Filmów „Z aniołem w tle” (m.in. „Miasto Aniołów”, „Nostalgia anioła”, „Mój anioł”, „Anioł w Krakowie”, „Zakochany anioł”)
- zaproszenie lokalnych fryzjerów do udziału w pokazie fryzur „na anioła” w okresie karnawału.
- anielski bal karnawałowy dla dzieci.

LUTY 2019
- podsumowanie roku akcji, efektów, kosztów, zasięgu, określenie perspektyw dalszych prac,
- „SMS do mojego Anioła” – konkurs sms-owy przewidziany dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i gimnazjalnych.

MARZEC 2019
- wystawa filatelistyczna – „Anioły na znaczkach pocztowych świata” ,
- wystawa rysunków satyrycznych „Anioł w satyrze” i prezentacja aforyzmów o aniołach.

KWIECIEŃ 2019
- Anielska mapa wielkanocnych niespodzianek – świąteczna gra miejska dla najmłodszych,
- Prima Aprilisowy konkurs dla uczniów klas gimnazjalnych pn. „Zawidowski anioł ucieka z herbu”, napisz krótki i zabawny tekst o tym, gdzie wybiera się Michał Archanioł.

MAJ 2019
- przygotowana zostanie dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum gra miejska „Śladami Anioła”, której zasady i regulaminy oraz kompletny program określi powołane w kwietniu br. „kolegium aniołów”.

CZERWIEC 2019
W ramach prezentu na Dzień Dziecka mali zawidowianie wyruszą w podróż po mieście nową ścieżką edukacyjną, która powstanie w oparciu o opowiastki dla najmłodszych mieszkańców Zawidowa pt. „O Michale, który od wieków strzeże spokoju pewnego miasteczka”.

LIPIEC 2019
- wystawa „Anioły w sztuce sakralnej Pogórza Izerskiego” pod patronatem periodyku „Echa Izerskie” i LGD Partnerstwo Izerskie.

SIERPIEŃ 2019
- w ramach „Dni Zawidowa” zorganizowany zostanie cykl pokazów związanych z tematem anielskiej kampanii m.in. kulinarnych np. niebiańskie przysmaki, anielska wystawa prac i fotografii, występ teatru ognia, zabawa pod gwiazdami etc. Plan imprezy zostanie przygotowany w porozumieniu z Ośrodkiem Kultury w Zawidowie.

WRZESIEŃ 2019
- miasto wyda serię kalendarzy szkolnych na dla uczniów SP w Zawidowie z planem lekcji i wydarzeniami towarzyszącymi miejskiej kampanii pn. „Zawidów, miasto Anioła”, które dedykowane będą dzieciom i młodzieży.

PAŹDZERNIK 2019
- zaprezentowanie mieszkańcom Zawidowa nowych pomysłów i kierunków promocji na rok kalendarzowy 2019/2020. Zaproszenie do otwartej dyskusji.

LISTOPAD 2019
- konferencja „Angelologia – naukowo o aniołach” (warunkowo, jeśli uda się zgromadzić prelegentów)
- konkurs dla mieszkańców na najpiękniej oświetloną posesję w okresie Świąt Bożego Narodzenia pn. „Anioły rozświetlą miasto”.

GRUDZIEŃ 2019
- kiermasz lokalnych produktów z Pogórza Izerskiego z świątecznym wizerunkiem Anioła,
- zostanie dokonane rozeznanie możliwości (w tym finansowych) na organizację laserowego pokazu „Anioł nad Zawidowem”, którego prezentacja nastąpiłaby w grudniu 2019 r.,).

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!