Artykuły
23 Maj 2014

kontenerPrzy ulicy Grunwaldzkiej w Zawidowie działa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK. Mieszkańcy indywidualni i przedsiębiorcy mogą do niego nieodpłatnie oddawać różne rodzaje odpadów, na które przygotowane są osobne kontenery lub pojemniki.

Punkt funkcjonuje przy ulicy Grunwaldzkiej 4 (dawna siedziba PUK) i czynny jest w środy w godzinach 8.00 – 12.00 i 18.00 – 20.00 oraz w każdą sobotę w godzinach 10.00 - 12.00 (za wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy).

Do PSZOK-u na bieżąco można oddać:

- zużyty sprzęt elektryczny i AGD,
- odpady niebezpieczne (rozpuszczalniki, kwasy, alkalia, odczynniki fotograficzne, środki ochrony roślin i pojemniki po nich, żarówki, lampy neonowe, fluoroscencyjne i rtęciowe, reflektory, izolatory, odpady zawierające rtęć oraz freony, farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice, detergenty zwierające substancje niebezpieczne, oleje i tłuszcze jadalne i niejadalne, baterie, akumulatory),
- zużyte opony (wyłącznie z samochodów osobowych),
- ekrany i lampy telewizyjne,
- odpady pozaremontowe,
- odpady wielkogabarytowe
- zużyte baterie i akumulatory.
Transport odpadów do PSZOK-u w mieszkańcy zapewniają we własnym zakresie.
Bezpośrednio z terenu nieruchomości będą mogły być odbierane odpady budowlane i rozbiórkowe, które powstały na terenie nieruchomości w ilości do 3,5m3 miesięcznie. Odpady te będą odbierane po indywidualnym zgłoszeniu przez właściciela nieruchomości w urzędzie miasta zapotrzebowania na odpowiedni kontener.

UWAGA:
Odpady będą odbierane przez firmę wywozową w ramach uiszczanej opłaty śmieciowej, ale za wynajem kontenera do ich gromadzenia właściciel rozliczy się indywidulanie z przewoźnikiem. Konieczność odbioru tych odpadów należy wcześniej zgłosić w Urzędzie Miejskim. Odbiór odpadów wymagających zgłoszenia lub pozwolenia na budowę nie jest objęty systemem, co jest równoznaczne z tym, że waściciel nieruchomości jest zobowiązany na własny koszt zlecić przewoźnikowi ich transport do RIPOK-u w Lubaniu (Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych).

 

PLAKAT - ZOBACZ KONIECZNIE!

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!